80 PURE

Text element

Personliste

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
+4520854336
Abalos, Diego, Tenure Track Forsker, d.abalos@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Klima og Vand (8820)
Abuley, Isaac Kwesi, Postdoc, ikabuley@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødesundhed
+4587158287
Ahm, Palle Kristiansen, Forsøgsmedarbejder, palle.ahm@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Flakkebjerg
Al-Zohairi, Selma, Ph.d.-studerende, selce@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbrugssystemer og Bæredygtighed
+4587154758
Alfastsen, Olga, Laboratorieassistent, olga.alfastsen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbiologi og Næringsstoffer (8826)
+4587154773
Almskou-Dahlgaard, Anders, Ledende jordbrugstekniker, apad@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Flakkebjerg
+4587154781
Andersen, Heidi Mai-Lis, Akademisk medarbejder, heidimai-lis.andersen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbrugssystemer og Bæredygtighed (8822)
+4529408012
Andersen, Lene Skovmose, Laborant, lene.skovmose@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbiologi og Næringsstoffer (8824)
+4587157739
Andersen, Mathias Neumann, Professor MSO, mathiasn.andersen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Klima og Vand (8820, 2022)
+4587158606
Andersen, Mikael Skou, Professor, msa@envs.au.dk, Institut for Miljøvidenskab - Samfundsvidenskabelig og geografisk miljøforskning, Foulum (8822, 3008)
+4520420970
Andersen, Per Elmegaard, Jordbrugsteknolog, pea@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Flakkebjerg
+4525334805
Andersen, Pia Juel, Forsøgsmedarbejder, pian@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Askov
+4587158106
Andersen, Ulla, Landbrugstekniker, ulla.andersen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Flakkebjerg
Andrzejczak, Olga Agata, Postdoc, olga.andrzejczak@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødegenetik og Bioteknologi
Antoniuk, Vita, Ph.d.-studerende, vita.antoniuk@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Klima og Vand
+4587158998
Ardalani, Hamidreza, Ph.d.-studerende, hamidreza.ardalani@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødesundhed
+4587157734
Arthur, Emmanuel, Forsker, emmanuel.arthur@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordfysik og Hydropedologi (8822)
+4587158265
Astrup, Bende, Institutsekretær, bende.astrup@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Flakkebjerg
+4587157772
Averbuch, Bonnie, Ph.d.-studerende, bonnie.averbuch@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbrugssystemer og Bæredygtighed
Azariadis, Aristotelis, Ph.d.-studerende, aristoteles@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødegenetik og Bioteknologi
+4593522089
Bach, Eva Overby, It-medarbejder, evao.bach@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Klima og Vand (8814, 2008)
Baek, Seungha, Ph.d.-studerende, s.baek@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbrugssystemer og Bæredygtighed
Bekalu, Zelalem Eshetu, Postdoc, zelaleme.bekalu@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødegenetik og Bioteknologi
+4529274249
Bendtsen, Betina Anitta, Forsøgsmedarbejder, betina.bendtsen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Flakkebjerg
+4524858115
Berg, Torsten Rødel, Seniorrådgiver, torsten.berg@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi (8814, 3080)
Beucher, Amélie Marie, Postdoc, amelie.beucher@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordfysik og Hydropedologi
+4587158276
Boelt, Birte, Seniorforsker, bb@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødesundhed (7610, A132)
+4587158283
Borg, Søren, Lektor, soren.borg@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødegenetik og Bioteknologi
+4587158268
Brinch-Pedersen, Henrik, Professor MSO, hbp@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødegenetik og Bioteknologi
+4593522136
Brodam, Camilla, Kommunikationsrådgiver, brodam@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi (8814, 3082)
+4521694138
Børgesen, Christen Duus, Seniorforsker, christen.borgesen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Klima og Vand (8820, 2013)
+4540594147
Callesen, Kjeld, Forsøgsmedarbejder, kjeld.callesen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Askov
Chen, Ji, ji.chen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Klima og Vand
+4587157764
Christensen, Bent Tolstrup, Professor, bent.t.christensen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbiologi og Næringsstoffer (8824)
Christensen, Julie Therese, Ph.d.-studerende, julie.christensen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbiologi og Næringsstoffer
+4587158015
Christensen, Jytte, Institutsekretær, jytte.christensen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Foulum (8820)
+4540711132
Christensen, Karina Rysholt, Institutsekretær, kch@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Foulum (8822)
+4587158205
Christensen, Lena, Laborant, lena.christensen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Flakkebjerg
+4520755932
Cronin, Iris Vogeler, Seniorforsker, iris.vogeler@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbiologi og Næringsstoffer (8824)
+4587157591
Dahl, Claus Weirsøe, Laborant, claus.dahl@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Entomologi og Plantepatologi
+4587157746
Dalgaard, Tommy, Sektionsleder Professor, tommy.dalgaard@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbrugssystemer og Bæredygtighed (8822)
De Notaris, Chiara, Postdoc, cdn@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Klima og Vand (8820, 2021)
Detlefsen, Frits, Jordbrugsteknolog, fride@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Askov
+4587158134
Dige, Mathilde Schiøtt, Laborant, mathilde.dige@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Entomologi og Plantepatologi
+4587158261
Dionisio, Giuseppe, Akademisk medarbejder, giuseppe.dionisio@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Afgrødegenetik og Bioteknologi
+4587157414
Dorca-Preda, Teodora, Ph.d.-studerende, teodora.preda@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbrugssystemer og Bæredygtighed
+4587158201
Driessen, Eugene Jozef G.g., Landbrugstekniker, eugene.driessen@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Flakkebjerg
+4587154765
Dyrberg, Karin, Laborant, karin.dyrberg@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbiologi og Næringsstoffer (8824)
Egsgaard, Poul Jes, Forsøgsmedarbejder, pje@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Markforsøg Askov
+4587154758
Ejsing-Duun, Mette Søgaard, Laborant, mettes.ejsingduun@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Jordbiologi og Næringsstoffer (8826)

Publikationsliste

Publikationsliste

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel